Fan´s Trutnov neformálně vznikl na jaře 1995 po postupu trutnovských basketbalistek do nejvyšší domácí soutěže. Nejprve jen jako podpora účinkování trutnovského týmu v 1.lize. Později se členové začali scházet na tréninky a sami se věnovali basketbalu. 

V září 1996 se Fan´s Trutnov poprvé přihlásil do amatérské soutěže basketbalistů Úpická basketbalová superliga, do které pak, vinou včasného nezajištění si domácího hřiště a neochotou některých členů, nenastoupil. Fan´s se tedy začal účastnit basketbalových turnajů, z nichž první byl 27.12.1996 Vánoční turnaj v Úpici. V ročníku 1997/98 si již Fan´s nenechal ujít účast v ÚBS a začal se této stěžejní činnosti naplno věnovat. Členům týmu to však bylo málo a začali se účastnit i dalších soutěží. Nejprve zkoušeli šipkařské turnaje (bohužel žádné zápisky se nedochovaly) a následně i fotbalové. 

Poté co úpičtí organizátoři (Petr Kalousek) již pro své soukromé i pracovní vytížení neměli energii pokračovat v pořádání celoroční soutěže basketbalových amatérů, vzal tento úkol na sebe Fan´s. Fan´s Trutnov, občanské sdružení  se oficiálně ustavilo dne 18.8. 1999 za účelem pořádání a účastnění se basketbalových soutěží. Amatérská liga basketbalistů byla přejmenována na Krkonošskou ligu ÚBS, kterou od té doby organizuje Fan´s Trutnov.

V roce 2002 se Fan´s začal věnovat druhé stěžejní činnosti, když se přihlásil do ligy malé kopané. Havlovická Tropical liga, jak se tato soutěž nazývala, měla již za sebou několik ročníků a nebyla určena jen pro amatéry. V ročníku 2002 se účastnilo 18 týmů, proto byla rozdělena do dvou lig a Fan´s, jako nováček, začal samozřejmě ve druhé lize.

 V roce 2006 se Fan´s prvně přihlásil do turnaje ve volejbale, kterému se občas věnuje. Na podzim 2006 se pak vrhl do dalšího odvětví naplno. Začal se pravidelně účastnit kuželkářské ligy neregistrovaných v Trutnově a některých turnajů. V následujícím roce byla dotažena myšlenka na účast v závodě v klasickém lyžování, která se podařila zachovat po několik dalších let.

V květnu 2009 se Fan´s Trutnov poprvé zúčastnil i turnaje v nohejbalu. Dalším sportům se Fan´s věnuje jen okrajově, ale jistě by dokázal obsadit i soutěže v kulečníku, florbalu, badmintonu, stolním tenise atd.  

V září 2009 získal Fan´s nový azyl, když byl přijat v Pizzerii Wendy, kde se od té doby konaly veškeré mimo sportovní akce. Byly zde vystaveny všechny trofeje, které zatím Fan´s posbíral.

 Rok 2010 se Fan´su vydařil, když nejprve v dubnu prvně získal vítězství v Krkonošské lize ÚBS, kterou hrál již 13. let. V říjnu pak dokázal zvítězit v II. Havlovické Tropical lize a po devíti letech dokázal postoupit do 1. HTL.

Od roku 2011 nastávají hubenější časy. Již se nepodařilo postavit hlídku na Krkonošskou sedmdesátku. V dalším roce se situace opakuje a již nejsou činěny ani pokusy o postavení týmu. V kuželkách se sice postoupilo do 2. ligy neregistrovaných, Havlovická liga malé kopané se také přihlásila, ale problémy se sestavováním týmu k jednotlivým utkáním přerostly v konec účinkování Fan´su v této soutěži.

V dubnu 2013 se Fan´s dostal do finále ÚBSky, kde podlehl Úpici. Malou kopanou jsme již nepřihlásili a na fotbal jsme rezignovali. V kuželkách jsme nakonec druhou ligu udrželi. V srpnu proběhla již desátá pánská jízda, která se zařadila mezi stěžejní činnosti Fan´su.

Po sezóně 2014/15 došlo k reorganizaci ligy neregistrovaných v kuželkách a tak jsme spadli do třetí ligy.Od další sezóny se kuželky začali hrát na nové čtyřdráhové kuželně v Poříčí.